Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Adventní duchovní obnova

Dne 14.12 se konala v naší farnosti adventní duchovní obnova, na které byli mladí z celého děkanátu – zúčastnilo se jí 106 lidí. Chtěli jsme načerpat předvánoční atmosféru, poznat nové lidi, a taky se setkat s Bohem. Pozvání provázet nás celým programem přijal otec Tomáš Strogan, který u nás před 5 lety působil jako kaplan. Částí obnovy, která byla v kulturáku, nás provázela schóla z Valašských Klobouk. Tam program začal společnou modlitbou a mezitím přijel otec Tomáš. Hned po přivítání začala katecheze. Otci všichni pečlivě naslouchali. Následně byl oběd. Po chutném obědě začala další katecheze, kde otec odpovídal na naše dotazy. Po katechezi jsme si měli každý vzít nějaký žeton na workshopy. Měli jsme na výběr z více možností: diskuse nad tématem obnovy (Jonáš), kreativní dílny (výroba vánočních ozdob), filmový koutek (pouštění filmu s hlubším smyslem), soutěživý koutek, Lectio Divina (rozjímání nad Písmem svatým). Po skončení workshopů jsme se přemístili do kostela, kde byla adorace s večerem chval. Poté byla mše svatá, kterou sloužil otec Strogan. Z adventní obnovy jsme odjížděli všichni velmi nadšení. Byla to skvělá předvánoční příprava na příchod Ježíška. Děkujeme za možnost uskutečnění téhle obnovy a ochotě lidí, kteří se na ni podíleli a všechno připravili. Velké díky taky patří otci Tomáši Stroganovi.

Adéla Hlavicová (účastnice)


Každá duchovní obnova je skvělá věc. Vždycky mi dlouho zůstane v paměti, posílí moji víru a v srdci rozlije pocit klidu. Při takovýchto setkáních cítím jakousi sounáležitost, když vidím, kolik lidí, zvláště mladých, to prožívá se mou. A tato obnova ještě můj pocit umocňovala, protože byla v místě, kde žiji, a také mezi lidmi, které znám dlouho. Otec Strogan je výborný řečník a svými přednáškami, hlavně kázáním mě moc oslovil. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit a chtěla bych poděkovat organizátorům za velmi vydařenou akci. Budu vzpomínat a příště přijdu znovu.

Terka Martincová (účastnice)


Duchovní obnova v Újezdě byla skvělá!! Začali jsme společnou ranní modlitbou. Po ní nás čekaly promluvy úžasného a jedinečného otce Tomáše Strogana, který vedl celou duchovní obnovu. Jeho katecheze oslovily mnohé z účastněných, byly plné krásných a poučných myšlenek, ale také humoru! Tento kněz zaujal opravdu většinu z nás, každý si v jeho promluvách našel něco pro sebe! Přednáškami nás provázel příběh Jonáše! Měli jsme možnost nahlédnout více do svého svědomí a zapřemýšlet o tom, zda je náš život naplněn tak, jak by měl být, a jestli je to, co v životě děláme, správné. Otec mluvil srozumitelně, tak, aby to pochopil každý. Po přednáškách jsme dostali mňamózní oběd. Následovaly dotazy, kterých nebylo zrovna málo a myslím, že asi každý dostal odpověď na svou otázku!  Nechyběla možnost přistoupit ke svátosti smíření, pro kterou se rozhodlo hodně účastníků (po promluvách otce Tomáše ani nebylo divu). Program doprovázela klobucko-brumovská schola! Následovaly workshopy, na které bohužel nezbylo moc času, takže to byla taková rychlovka - to je jediná má výtka! Z workshopů jsme měli na výběr: kreativní činnosti, Lectio Divina, filmový koutek, diskuze o katechezích. Poté proběhla adorace, kterou vedl otec Jan Liška. Adorace byla doprovázená místní scholou. Byla moc pěkná! Zazněly v ní verše z Písma, slova povzbuzení, krásné písně a nechyběl ani prostor k osobní modlitbě v tichu a rozjímání. Celou duchovní obnovu zakončila mše svatá! Obnova se mi moc líbila, otec Tomáš nám všem určitě hodně předal, a byla to opravdu duchovní obnova, aspoň pro mě určitě! Díky všem animátorům a všem, kteří se na této duchovní obnově podíleli. Stála za to!

Pája Fusková (účastnice)


Obnova byla opravdu pěkným pozastavením v době adventní. Já osobně jsem si ji prožila na 100% a hodně mi dala (dokonce i víc než plný žaludek po dobrém obědě :))

 

Marťa Fojtíková (účastnice)

TOPlist