Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Děkanátní setkání mládeže

Děkanátní setkání mládeže se letos tradičně uskutečnilo sobotu před Květnou nedělí 12. dubna ve Valašských Kloboukách. Jelikož se „děkanátko“ konalo na místní základní škole a přezůvky byly nutné, tak jsem se hned při vstupu rozpomínala na svá školní léta. Mile překvapena jsem byla ze zaplněné tělocvičny mladých lidí, kteří dychtili po nových informacích, zkušenostech, zážitcích…V úvodním bloku bylo zrekapitulováno naše postní putování kříže děkanátem, které začínalo na počtu lidí, které můžeme spočítat na prstech jedné ruky a skončilo na desítkách lidí. Celé „děkanátko“ bylo velmi dobře připravené se zajímavým programem, za což patří velký dík naším animátorům, ale přeci jenom bych vypíchla koncert Filipa Many a svědectví Filipa a Colinse o tom, jak se dostali do semináře, které mě nejvíce oslovili. Největším okamžikem pro mě bezpochyby byla sv. zpověď a vyvrcholení celého dne mší svatou.

Pavlína Stolaříková (účastnice z Luhačovic)


Děkanátko sa mně moooc líbilo. :-)

Bylo tam strašně moc úžasných lidí, které mám ráda. Nestihla sem si sice se všeckýma pokecat, ale už enom to, že sem tam potkala ty, které nepotkávám tak často a pozdravili sme sa, mně udělalo veliků radost. :-)

Jinak děkanátko probíhalo velice pěkně. Měli sme na výběr z úžasných workshopů. Já sem si vybrala "Zpověď v cajku" s otcem Janem a pak "Jak se stalo, že"... svědectví Filipa a Colinsa. Oba tyto workshopy sa mě moc líbily. Aj nabídka ostatních byla velice lákavá, až mňa mrzelo, že nemožu byt všude, :-D ale na to sem si už zvykla :-).

Nejkrásnější pro mňa byla Adorace. :-) Při ní sem cítila velice silně přítomnost Boha. Písničky, které sme při ní zpívali krásně doplňovaly tu krásnů atmosféru a hlavně obsahovaly slova, které sem v tu chvílu potřebovala slyšet a říct. :-)

Danka Šenkeříková (účastnice z Valašských Klobouk )


Velice sa ně lůbila závěrečná mša svatá. Otec Bulvas (myslím) je určitě skvělý kněz. Perfektně umí mluvit k mladým. Navíc mňa potěšil tím, jak podpořil schólu. Dál sa ně lůbil oběd i když sem ho nemohla sněst...:) A byla sem naprosto nadšená ze svátosti smíření! Inak na tych workshopoch sem nebyla (trochu ňa to mrzí), ale ináč - jak sa ně tam nechtělo, tak sem si to nakonec aj docela užila.... :)))

Kristýna Cahlová (účastnice z Poteče)


Dne 12. 4. 2014 se konala výjimečná akce, která se opakuje pouze raz za 4 roky a to Děkanátní setkání mládeže.

Ráno jsme se (parta mladých lidí z naší farnosti) vypravili autobusem do Valašských Klobouk, kde se setkání konalo.

Jakmile se všichni zaregistrovali a usadili v tělocvičně ZŠ, všechno mohlo začít. Po úvodním bloku následovala katecheze o. Jerzyho Cymanowského na téma - ŽIVÝ VZTAH K BOHU. Po katechezi krátká přestávka a poté si každý mohl vybrat z 1. bloku workshopů. Když se všichni vrátili zpět do tělocvičny následoval oběd a po obědě 2. blok workshopů. Poté krátká kající bohoslužba, která přešla v adoraci a možnost jít ke svátosti smíření. Na konec se sloužila krásná mše svatá.

Vraceli jsme se nadšení a plní zážitků z této parádní akce a už teď se všichni moc těšíme na další Děkanátní setkání mládeže.

Eliška Mačková (účastnice z Újezda)


Děkanátko bylo super...schola krásně zpívala a hrála, oběd byl výborný :D a hlavně sa mně líbili hosté! Opravdu výborné přednášky...a celkově ta atmosféra, jak sa aj lidi potkávajů po dlůhé době :) a to šecko s Bohem...

Markéta Sýkorová (účastnice z Valašských Klobouk)

TOPlist